Pohádkové učení s kočičkou a pejskem

13. 03. 2020     sekce: Předškoláci     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

V pondělí 9.března se dvě třídy v naší škole naplnily malými předškoláky. Uskutečnilo se další pohádkové učení. Tentokrát nás jím provázely postavičky kočičky a pejska. Před očima dětí ožil příběh Josefa Čapka. Během povídání děti plnily jasné úkoly, které směřují k potřebným znalostem pro vstup do první třídy.

   Malí žáčci si procvičili jemnou motoriku, kreslily přímou čáru, zopakovaly geometrické tvary, barvy, procvičili logické myšlení i pozorovací schopnosti. Mezi tím vším se také s kočičkou a pejskem proběhli po pomyslné louce, prošli lesem, přeskočili potůček, zazpívali si písničky. Veselá hodina protknutá prací šikovných dětí se všem líbila. Děti si vysloužily dlouhou a sladkou „dešťovku“.

   Byli jsme rádi, že jsme naše zábavné učení ještě uskutečnili. Brzy po něm se dveře všech škol preventivně uzavřely. Věříme, že se vše brzy vrátí do starých pracovních kolejí a že i zápis do 1. tříd bude podle plánu. Děti jsou na něj připraveny dobře, což nám při plnění úkolů dokázaly. Přejeme všem hodně úspěchů a hlavně pevné zdraví.

 

Fotogalerie

 
 

Nejčtenější články